Responzivní design menu

Produkty
Menu
Vyhledávání
Přihlášení
Nahoru

Odborná instalace spotřebiče

ODBORNÁ INSTALACE SPOTŘEBIČE

Spotřebičeonline ke každému spotřebiči nabízí možnost zakoupit jeho Odbornou instalaci. Jedná se o službu, která zaručuje, že Váš nový spotřebič bude správně a bezpečně naistalován v souladu s doporučením výrobce a aktuálně platnými normami v České republice. Nejedná se ovšem pouze o bezpečnost, správná instalace spotřebiče je zárukou jeho dlouhého a bezporuchového používání.  

Odborná instalace spotřebiče je hrazená služba, kterou si můžete objednat během svého nákupu na našich stránkách.

 

Jak to funguje?

Jelikož se jedná o Odbornou instalaci, nebude ji provádět řidič, který Vám spotřebič doručuje. Instalaci svěříme do rukou člověka odborně způsobilého, který vlastní veškerá potřebná oprávnění k těmto

1. Odbornou instalaci si objednáte buď přímo se spotřebičem, jako volitelnou položku, kterou Vám nabídneme před odesláním objednávky v našem Eshopu nebo ji můžete objednat telefonicky, případně emailem. Kontaktní informace naleznete zde

2. Vaší objednávku předáme našemu servisnímu partnerovi, který se s Vámi spojí ohledně domluvení vhodného termínu. V této fázi se prosím ujistěte, že splňujete podmínky Montážní připravenosti

3. Technik odborně instaluje Vaše spotřebiče

4. Dlouhá léta bezproblémového užívání Vašich spotřebičů

Aktuální ceník naleznete níže

 

MONTÁŽNÍ PŘIPRAVENOST

Níže uvádíme k jednotlivým kategoriím spotřebičů popis tzv. Montážní připravenosti, kterou po Vás budeme požadovat před instalací spotřebiče. Montážní připravenost je stav spotřebiče, kuchyňského nábytku, montážních stěn, přívodů a odpadů, která dovoluje našemu technikovi naistalovat spotřebič v domluveném čase k Vaší spokojenosti. U všech typů instalace může být k základní ceně instalace doúčtována cena tzv. instalačního materiálu jedná se např. o el. napájecí kabely, prodloužení přívodních a odpadních hadic, plynové hadice, upínací spony, těsnění apod.

Vestavné chladničky:

U vestavných chladniček je nutné mít přípravný montážní otvor v kuchyňském nábytku podle rozměrů a specifikací výrobce chladničky. Doporučujeme dbát na zajištění dostatečných odvětrávacích otvorů v nábytku, které jsou nezbytné pro správnou funkci a dlouhou životnost chladničky. Elektrická zásuvka 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude chladnička připojena, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude chladnička trvale instalována.

Mikrovlnné trouby:

U vestavných mikrovlnných trub je nutno mít přípravný montážní otvor v kuchyňském nábytku podle rozměrů a specifikací výrobce. Doporučujeme dbát na zajištění dostatečných odvětrávacích otvorů v kuchyňském nábytku, které jsou nezbytné pro správnou funkci a bezpečnost jejího používání. Elektrická zásuvka 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude mikrovlnná trouba připojena, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m. od místa, kde bude trouba trvale instalována.

Myčky nádobí:

V případě instalace podstavných nebo vestavných myček nádobí je nutno mít připraven montážní otvor dle doporučení výrobce myčky. Pokud se jedná o typ myčky, který vyžaduje montáž dekoru dvířek kuchyňského nábytku na dvířka myčky, je nutné mít tento dekor v příslušných rozměrech dle doporučení výrobce myčky připraven.  Elektrická zásuvka 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude myčka připojena, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude myčka trvale instalována. Přívod vody do myčky je nutné mít zajištěn v podobě rohového kohoutku s vnějším 3/4" závitem na přístupném místně ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude myčka trvale instalována. Voda v tomto přívodním kohutku by měla být pitná, studená a s tlakem vody v rozmezí 0.04 – 1,00 MPa. Odpad je nutno mít zajištěn v podobě vhodného dřezového sifonu s odbočkou pro myčku nebo v podobě ústí odpadní roury ve zdi, tak, aby na tento odpad bylo možné pevně přichytit gumové zakončení odpadní hadice myčky, které má průměr 3 cm. Tento odpad pro připojení myčky by neměl být ve větší vzdálenosti než  1m od místa, kde bude myčka trvale instalována.

Odsavače par:

Zeď nebo strop, na který bude odsavač instalován, musí mít pevný povrch a být z materiálu, který umožňuje bezpečné uchycení odsavače, např. sádrokartonový povrch není vhodný pro instalaci odsavače. Vhodnost povrchu pro instalaci odsavače posuzuje technik na místě, po prohlídce instalačního místa. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude odsavač připojen, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude odsavač trvale instalován. U komínových, nástěnných odsavačů se doporučuje z estetického hlediska mít připravenu  el. zásuvku v místě, kde se bude nacházet horní část dekorativního komínku odsavače. U ostatních typů odsavačů je nutné mít tuto zásuvku nebo svorkovnici na dostupném místě v přiměřené vzdálenosti od místa, kde bude odsavač trvale instalován. V případě požadavku na instalaci odsavače s napojením na odtahové potrubí je nutné mít připraveno toto odtahové potrubí v dostatečné délce a s vhodným průměrem, tak aby ho bylo možné bez dalších úprav pevně přichytit na výfukovou přechodku odsavače. Obsah základní instalace spočívá v napojení odsavače na již připravené odtahové potrubí. V případě instalace odsavačů par částečně nebo plně vestavných do kuchyňského nábytku je nutné nutné mít přípravný montážní otvor podle rozměrů a specifikací výrobce odsavače.

Pečící trouby:

U vestavných pečících trub je nutné mít přípravený montážní otvor v kuchyňském nábytku podle rozměrů a specifikací výrobce trouby. Doporučujeme dbát na zajištění dostatečných odvětrávacích otvorů v nábytku, které jsou nezbytné pro správnou funkci a dlouhou životnost spotřebiče. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude trouba připojena, by být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována.

Varné desky elektrické:

U varných elektrických desek je třeba mít vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky.  U indukčních varných desek je nutné dodržet specifické požadavky na dostatečné odvětrání spotřebiče.  Varná deska je z výroby dodávána bez přívodního el. kabelu, který se vždy dodává při instalaci jako vzlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce. El. svorkovnice 3x230V se samostatným jištěním 3x16A , do které bude trouba připojena, by měla být přístupná.

Varné desky plynové:

U plynových varných desek je třeba mít připraven vyříznutý montážní otvor v pracovní kuchyňské desce podle rozměrů a specifikací výrobce varné desky. Je třeba vzít v úvahu i min. vzdálenosti varné desky a jejích komponentů od dalších překážek podle doporučení výrobce. Elektrická zásuvka nebo svorkovnice 1x230V  s proudovým jističem 16A, do které bude varná deska instalována, by měla být přístupná ve vzdálenosti max. 1m od místa, kde bude trouba trvale instalována. Plynový kohout ve zdi s vnějším 1/2" závitem by měl být ve vzdálenosti max. 1,5 m od místa, kde bude deska trvale instalována. Místnost, ve které bude deska naistalována, musí mít zajištěna přívod vzduchu podle aktuálního vydání příslušné normy. Varná deska je z výroby dodávána bez přívodní plynové hadice, která se vždy dodává při instalaci jako vzlášť hrazený instalační materiál v potřebné délce. Délku potřebné plynové hadice je vhodné nahlásit instalačnímu technikovi při domlouvání termínu instalace.

 

CENÍK SLUŽBY INSTALACE SPOTŘEBIČE

KATEGORIE SPOTŘEBIČE CENA S DPH CENA S DPH

VEŠKERÉ VOLNĚ STOJÍCÍ SPOTŘEBIČE, VESTAVNÉ

PEČÍCÍ TROUBY, VESTAVNÉ VARNÉ DESKY,

VESTAVNÉ MIKROVLNNÉ TROUBY, ODSAVAČE

PAR (STANDARTNÍ, VÝSUVNÉ, KOMÍNOVÉ)

1450.- Kč

VESTAVNÉ MYČKY NÁDOBÍ, VESTAVNÉ PRAČKY A

SUŠIČKY, VESTAVNÉ CHLAZENÍ
1650,- Kč
OSTRŮVKOVÉ ODSAVAČE PAR 1850,- Kč

 

Služba INSTALACE SPOTŘEBIČE obsahuje:

  • Doprava technika
  • demontáž starého spotřebiče
  • usazení a připevnění spotřebiče do připraveného montážního otvoru (viz. MONTÁŽNÍ PŘIPRAVENOST)
  • připojení spotřebiče k přívodu el. proudu, vody, plynu a k odpadnímu systému
  • v případě vestavného chlazení a myček nádobí, osazení dvířek dekorem
  • seřízení spotřebiče a seznámení zákazníka s obsluhou
  • potvrzení o provedení odborné instalace

Cena nezahrnuje instalační materiál a vícepráce (např. zvětšení instalačního otvoru, zvětšení otvoru pro rozvody, úprava rozměru dekorativních dvířek, atd.), které hradí zákazník přímo servisu.

Porovnávač zboží

Akční nabídka

KONTAKT

DOMAP s.r.o.                       
Pěnčín 67                                        
468 21 Pěnčín        

e-mail: info@domap.cz

tel: 777 533 665                            

Identifikační údaje:                                    

IČO: 03305023, DIČ: CZ03305023

 

© 2015 spotrebiceonline.cz Všechna práva vyhrazena. | Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Eshop řešení AiShop